تبلیغات
دیار بالا گریوه - روسپیگری،جرم و مجازات

دیار بالا گریوه

سرزمین مردان وشیر زنان ازاده

 

روسپیگری،جرم و مجازات

 

نوشته شده توسط:پرستو بیرانوند

چند روز پیش یه خبر خوندم که از سردار روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی نقل شده بود: روسپیگری در هر صورت جرم محسوب می شود "                    

توی این خبر اومده بودکه "روسپیگری و تن فروشی در هر صورت جرم بوده و قانون مجازات اسلامی مجازات متعددی اعم از حدود تعریز برای مرنکبان مقرر داشته است."

چند روز پیش یه خبر خوندم که از سردار روزبهانی رئیس پلیس امنیت اخلاقی نقل شده بود:

روسپیگری در هر صورت جرم محسوب می شود "                    

توی این خبر اومده بودکه "روسپیگری و تن فروشی در هر صورت جرم بوده و قانون مجازات اسلامی مجازات متعددی اعم از حدود تعریز برای مرنکبان مقرر داشته است."

با خودم فکر کردم چرا مشکل اجتماعی  که توی جامعه ما الان وجود داره و بیداد می کنه ، ما با کتمان کردن و با قبیح نشون دادند اون،صورت مساله را پاک می کنیم.چرا ما نمی خوایم قبول کنیم که تعداد زیادی از زن ها هستند که تن فروشی می کنند به دلایل مختلف.

سازمان ملل طی بیانیه ای که در سال 1951 تصویب کرد ،کسانی را که روسپیگری را سازماندهی می کنند یا از فعالیت روسپیان نفع می برند محکوم می کند ،اما خود روسپیگری را محکوم نمی کند.

واژه ی  روسپی در اواخر قرن 18 رایج شد که در میان طبقه ی بالای جامعه بود و آن افراد در جامعه ی سنتی غالباً منزلت بالایی داشتند.آنان یا به صورت معشوقه یا کنیز در خدمت طبقه ی بالای جامعه بودند.

اما در جوامع امروزی : در اکتبر 1999 پارلمان آلمان روسپیگری را با عنوان حرفه ی رسمی بیش از 30000زن که در صنعت سکس کار می کردند،به رسمیت شناخت بریتانیا فقط برخی از انواع روسپی گری ها مثل ولگردی در خیابان یا روسپیگری کودکان را ممنوع کرد.

53 دولت به صورت رسمی بیانیه ی سازمان ملل را پذیرفتند.در سوئد که یکی از آزادترین کشورهای جهان است، براساس قانون به تصویب رسیده روسپی می تواند به صورت قانونی کار کند اما مشتریان او تحت تعقیب قرار می گیرند. در اکثر کشورها برای روسپی ها کارت سلامت صادر می شود  و آنها کاملاً از حقوق شهروندی خود برخوردارند و مصونیت شغلی دارند.

اما راهکارهای جالب در کشور ما:بیان ایجاد خانه های عفاف طرحی ناقص که هیچ گونه سنخیتی با جامعه ی ما در فرنگ اسلامی ما ندارد.بیان قانونها برای ایجاد رعب و ترس برای افرادی که شاید همه چیز خود را از دست داده اند.جواب تن فروشی حال به هر دلیلی در جامعه ی ما سنگسار و یا توسط مردانی که داعیه ی نجات اخلاقی و شئونات جامعه را دارند ، قتل و یا به شدت توسط فرهنگ غالب بر جامعه تحقیر و شماتت است.

در جامعه ی ما نه خبری از روسپی نه تن فروش نه خبری از ایدز است که از طریق رابطه ی  جنسی باشد و نه به علت آنکه وجود ندارد ! بلکه به آن علت که در یک جامعه ی اسلامی نباید باشد و ما چه خوب یاد گرفته ایم که صورت مساله را پاک کنیم.